5a17ee03-f1e3-42f3-9b35-01e7cd8721bd 

 


 

Pragniemy Państwu  przedstawić kilka uniwersalnych zasad, które są bardzo istotne przy poszukiwaniu wymarzonego “M”.

Uważamy, iż jest to kwestia fundamentalna zarówno dla nas jako firmy deweloperskiej jak i nabywcy mieszkania.

Obecnie można przebierać w ofertach na rynku lokalnym. Taka obfitość mieszkań nie zwalnia jednak potencjalnego nabywcy z obowiązku rzetelnej oceny i wyboru sprawdzonego, wiarygodnego dewelopera. Jako firma deweloperska chcemy być w pełni wiarygodni a wobec klientów na każdym etapie komunikacji i relacji z nimi pragniemy pozostać rzetelni i uczciwi.

Nie chcemy zawieść naszych klientów. Nie chcemy aby coś było niedopowiedziane w trakcie. Nie chcemy aby oczekiwania klientów i wyobrażenie wobec nas było zgoła inne niż jest w rzeczywistości. Nie chcemy aby klient nie wiedział czegoś o inwestycji co go później mogłyby zaskoczyć bądź zniechęcić. Naszym celem jest transparentność w relacjach z klientem i pełna otwartość. Pragniemy aby nasi klienci wybierając wymarzone mieszkanie nie kierowali się tylko i wyłącznie ceną i lokalizacją bądź estetyką upragnionego lokum. To nie wszystko, na co warto zwrócić uwagę. Jest wiele czynników równie ważnych których w żaden sposób nie można pomijać aby się nie zawieść.

Decydując się na mieszkanie odpowiedzmy siebie na kilka pytań: czy wolę mieszkać w centrum, czy zgadzam się na dojazdy, ale preferuję ciszę i więcej zieleni? Do jakich rejonów miasta dojeżdżam – ile czasu potrzebuję na przemieszczenie się z upatrzonego mieszkania do pracy, szkoły czy przedszkola swojej pociechy?

Jeśli chodzi o lokalizację – każde miasto ma dzielnice mniej i bardziej popularne – jednak ogólna zasada mówi, że im dalej od centrum, tym cena niższa. Kryterium decydującym jest zazwyczaj zasobność naszego portfela – warto przemyśleć, czy zapłacić wyższą cenę za atrakcyjne położenie, czy zamieszkać w mniej prestiżowym miejscu – ale stać się właścicielem tańszego lub większego mieszkania, licząc się z większymi kosztami dojazdu, staniem w korkach bądź uciążliwością związaną z innymi czynnikami.

Kolejne pytanie: czy akceptujemy lokum w trakcie budowy, czy chcę zakupić mieszkanie gotowe? Zarówno jedna jak i druga opcja ma swoje wady i zalety. Jeśli kupujemy mieszkanie w trakcie budowy mamy do wyboru sporo mieszkań w danej inwestycji, ponadto deweloper oferuje nam niższą cenę za metr kwadratowy oraz możemy dokonać zmian lokatorskich, czyli dostosować rozkładu lokalu i jego niektóre warunki techniczne do indywidualnych potrzeb. Mieszkanie gotowe to nieco wyższa cena, ale za to „odpada” nam ewentualny stres związany z bezpieczeństwem i terminowością całego procesu budowy; szybciej także zamieszkamy w wymarzonym „M”. W tym względzie chcemy jako firma deweloperska zapewnić klientom maksimum bezpieczeństwa samej transakcji, jej zabezpieczeń formalnych i technicznych w tym właściwej obsługi prawnej i notarialnej. Jesteśmy w stanie dostosować się do wymagań klienta.

Decydując się na wymarzone „M” trzeba przyjrzeć się kilku wybranym inwestycjom jednocześnie, aby mieć możliwość porównania wszystkich kryteriów. Wybierajcie Państwo dewelopera, który zrealizował już kilka inwestycji – będziecie mogli Państwo je obejrzeć, porozmawiać z mieszkańcami na temat plusów i minusów danej inwestycji i samego inwestora. My nie wstydzimy się naszych dotychczas zrealizowanych przedsięwzięć nawet jeśli mogły wystąpić w nich wady i niedoskonałości. Na rynku nie ma doskonałych ani idealnych deweloperów. Są jednak tacy którzy ukrywają swoje niedoskonałości albo nie poczuwają się do odpowiedzialności za swoje błędy a klienci są nieświadomi tego co jest zaniedbaniem, wadą czy czymś co się niestety zdarza. My staramy się skutecznie wyciągać wnioski, czerpać wiedzę z naszych dokonań i wcześniejszych doświadczeń i być jeszcze lepsi jakościowo aby klienci mieli pewność, że inwestując razem z nami inwestują w dobrą jakość i rzetelność wyrobioną latami doświadczeń.

Pamiętajmy, że upatrzone przez nas mieszkanie to nie tylko jego układ, cena czy położenie na piętrze. Zwróćmy uwagę na całe osiedle – architekturę budynków, sposób zaaranżowania wspólnej przestrzeni, ilość zieleni, miejsca zabaw i rekreacji dla dzieci i ich usytuowanie, charakter i rodzaj sąsiednich posesji albo planowanych inwestycji w pobliżu. Samo mieszkanie zresztą także powinno być przedmiotem gruntownej analizy. Zadajmy sobie pytanie: w jakim celu nabywamy mieszkanie – czy jest ono naszym docelowym lokum, zatem czy jego układ odpowiada potrzebom rodziny jaką ewentualnie stworzę i będę planował? Jeśli tak, czy jest ono w pobliżu szkół, przedszkoli, terenów zielonych, rekreacyjnych? Ile czasu zabierze mi dojazd z pracy celem odbioru dziecka z przedszkola? Jeśli jest to mieszkanie nabyte w celach inwestycyjnych, czy zatem jest położone w modnej dzielnicy, z dostępem do rozrywek i kultury, do klubów fitness ?

Przypominamy, że wybierając dewelopera warto zasięgnąć wiedzy czy zwraca uwagę na zachowanie przejrzystych reguł w relacjach z nabywcą mieszkania. Firma Gras Invest jest gwarantem przejrzystych i transparentnych reguł. Dla nas zadowolenie naszego klienta jest naszym zadowoleniem.

Zapraszamy do współpracy gwarantując profesjonalną obsługę i wysoką jakość świadczonych usług.


3ä illustration: Protection of the rights of a private property. The house costs on books with the law, to pass the judgment